Najlepsze markizy w Łodzi

  • mogą być stosowane jako eleganckie zadaszenie balkonów, tarasów lub ogródków gastronomicznych
  • posiadają możliwość sterowania ręcznego lub elektrycznego
  • przy sterowaniu elektrycznym markizy Łódź mogą być wyposażone w czujniki zamykające przy  dużej sile wiatru i otwierające przy dużym nasłonecznieniu
  • mogą być doposażone przez boczne parawany

Markiza na balkon lub taras – wygoda i funkcjonalność

Intensywnie świecące słońce może być przyjemne na balkonie czy tarasie, ale nie zawsze jest ono proszonym gościem. Aby zapobiec nadmiernemu nasłonecznieniu tych przestrzeni warto pomyśleć o zakupieniu stylowych i funkcjonalnych markiz balkonowych lub tarasowych.

Markizy to nic innego, jak specjalne, rozkładane daszki, które osłaniają okno, balkon, taras czy też witrynę. Obecnie, za sprawą nowoczesnych technologii, można zamówić je w wielu różnych wariantach do dyspozycji, aby markizy Łódź pasowały idealnie do danego miejsca montażu, były trwałe, wytrzymałe i mogły posłużyć przez lata. W tym celu stosuje się najczęściej aluminiowe elementy, które są jednocześnie lekkie i wytrzymałe, a także nieplamiące się, wodoodporne tkaniny. Markizy mogą być także połączone z systemami automatyki.

Markizy oferowane są w kilku różnych wariantach:

  • markizy tarasowe – stosowane są jako zadaszenie balkonów i tarasów, dzięki specjalnej konstrukcji mogą być składane lub rozkładane wtedy, gdy są potrzebne.
  • markizy fasadowe – umieszczane na fasadzie budynku, najczęściej stosowane jako balkonowo-okienne, wyposażone w odchylane ramiona.
  • markizy koszowe – najczęściej używane są jako klasyczna i trwała ozdoba na zewnątrz restauracji, kawiarni czy hoteli.

Warto postawić na Window Devices Łódź oferującą kompleksową i profesjonalną obsługę i mającą doświadczenie w swojej branży potwierdzone pozytywnym opiniami klientów.

 

Markizy tarasowe

Wszyscy lubimy nasłonecznione tarasy i balkony, pamiętajmy jednak, że słońce potrafi być dokuczliwe. Na szczęście istnieje ładne i funkcjonalne rozwiązanie, jakim są markizy tarasowe Łódź, które nie tylko ustrzegą nas przed nadmierną ilością promieni UV, ale także nadadzą naszemu domowi smaku i elegancji.

Markizy tarasowe również doskonale sprawdzają się jako element funkcjonalny oraz dekoracyjny w różnego rodzaju ulicznych kawiarenkach, restauracyjnych ogródkach, czy przyhotelowych strefach relaksu dla gości.

Co sprawia, że markizy mają taki urok?

Najbardziej reprezentacyjną częścią markizy, decydującą o tym, że czas spędzony w jej cieniu będzie należał do chwil godnych zapamiętania, jest tkanina, z jakiej została wykonana. Przede wszystkim istotny jest oczywiście zakres barw, w jakiej materiał markizy jest dostępny; odpowiednio dobrany do aranżacji otoczenia, elewacji budynku, doda całości smaku, klasy i efektownego wykończenia. Odpowiednio wkomponowana w tkaninę markizy reklama firmy stanie się nie tylko nośnikiem promocji, ale i zadecyduje o niepowtarzalności miejsca.

Właściwa tkanina to nie tylko po prostu materiał.

Markizy powinny być wykonane ze specjalnie przeznaczonych do tego celu tkanin, które nie tylko sprawdzają się jako uzupełnienie estetyczne otoczenia. To także materiały, które mają na celu skutecznie chronić nasze głowy przed szkodliwym działaniem promieni UV, a w specyficznych warunkach także przed deszczem. Ważne więc, aby markizy były wytrzymałe na blaknięcie i cieszyły długo swa barwą nasz wzrok oraz były odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Istotną zaletą tkanin wykorzystywanych do produkcji markiz jest ich odporność na rozciąganie, wielokrotne składanie i rozkładanie oraz zagniatanie. Wybierzmy materiał, który będzie słabo absorbował brud, w sposób nieunikniony towarzyszący użytkowaniu markiz; dobrze, aby był zaimpregnowany i dawał się łatwo spłukiwać, dzięki czemu każdy deszcz będzie działał na naszą markizę jak pralnia.