Rolety materiałowe alternatywą dla żaluzji.

Najlepsze rolety Łódź kupisz w firmie P&K Window Devices. Wieloletnie doświadczenie oraz szeroka gama produktów, pozwala trafić i zaspokoić każdy gust. Zarówno rolety, jak i żaluzje to rozwiązania, które mają swoich zwolenników i przeciwników. Decydując się na rolety w Łodzi możemy wybierać pomiędzy różnymi rozwiązaniami, począwszy od rolet wolnowiszących a kończąc na zamkniętych roletach w kasetkach. Tym ostatnim towarzyszą prowadnice, utrzymujące materiał w pobliżu szyby okna. W wersji mniej kosztownej kaseta z prowadnicami może zostać zastąpiona żyłkami, których zadaniem jest pozostawiać tkaninę w pożądanym miejscu. Kolorystyka zarówno samych systemów, jak i materiałów, pozwala na dostosowanie rolet do aranżacji całego dekorowanego pomieszczenia. Dodatkowym atutem takich osłon okiennych jest wysoki gatunek proponowanych tkanin; antystatycznych i odpowiednio zaimpregnowanych, i dzięki temu mogących służyć użytkownikom długie lata. Wykorzystywane materiały mogą występować zarówno w ciasnym splocie i technologii wykonania, pozwalającej na całkowite zaciemnienie dekorowanych pomieszczeń, jak i w wersji transparentnej, czy półprzepuszczalnej. Specjaliści z naszej firmy, oferującej rolety Łódź, doradzą najlepszy sposób montażu. Sposób zamontowania rolet może być trojaki: na życzenie Klienta umocujemy je dosufitowo lub naściennie, albo w ramie okiennej. Zastosowanie rolet w kasecie sprawi, ze będą one przylegać do szyby i stanowić z oknem zintegrowaną całość, niezależnie od tego, czy okna są rozwieralne, czy uchylne. Dodatkową zaletą jest możliwość sterowania elektrycznego, co zwiększa komfort użytkowania. Rolety materiałowe to niezmiennie elegancka i niezastąpiona podczas regulacji stopnia nasłonecznienia pomieszczeń osłona dla okna, a przy tym funkcjonalna i trwała. Wykorzystuje się je także nie tylko w funkcji dekoracji chroniącej przed nadmiarem światła dziennego, czy niechcianymi spojrzeniami, ale także jako element wystroju wnętrza, zasłaniający wnęki ścienne, regały, stanowiący przepierzenie, czy też wykorzystywany jako ekran do projekcji.

Ciekawe rozwiązanie stanowią rolety dzień-noc. To także rolety materiałowe, ale ich budowa jest dość szczególna; złożone są bowiem z naprzemiennie ułożonych w poziomie pasów materiału – siateczki, przepuszczającej światło oraz pasma w wybranym przez Klienta kolorze, które pochłania promienie słoneczne. Podczas pracy rolety pasy przesuwają się równolegle wzajemnie względem siebie, dając pożądany efekt – całkowite zaciemnienie lub prześwit.

Wyjątkowo urokliwym rozwiązaniem jest zastosowanie do dekoracji okien rolet rzymskich. Stają się one coraz bardziej popularne wśród użytkowników, ponieważ są oparte na pomyśle znajdującym się pomiędzy tradycyjnymi roletami, czy żaluzjami, a lubianymi przez wielu firankami i zasłonami. Rolety rzymskie są nie tylko estetyczne i funkcjonalne, ale również dzięki swojej specyfice, polegającej na układaniu się w plisy bez dodatkowego marszczenia, są idealnym rozwiązaniem dla osób lubiących wnętrza pełne falbanek czy zakładek.