Żaluzje drewniane

Dlaczego żaluzje drewniane?

Żaluzja drewniana to osłona okna, której podstawową zaletę stanowi naturalne piękno użytego materiału. Drewno samo w sobie charakteryzuje się bogatą kolorystyką odcieni, ciekawych przebarwień czy obecnością słojów, które podkreślają charakter dekorowanego wnętrza. Żaluzje wykonane z drewna najlepiej prezentują się oczywiście w „towarzystwie” okien wykonanych z tego samego materiału. Dzięki takiemu zestawieniu pomieszczenie nabiera świeżego, naturalnego charakteru lub też, w zależności od barwy użytego drewna, i ogólnego wystroju wnętrza, możemy uzyskać efekt eleganckiej, klasycznej przestrzeni. Dla tych, z Państwa, którym zależy, aby osłona wytrzymała dużą wilgotność, na przykład łazienki, proponujemy żaluzje wykonane z bambusa. Mają one cieńsze listki, a co za tym idzie mniejszy pakiet, a więc wizualnie wydają się lżejsze i nie obciążają optycznie okna w pomieszczeniu.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Żaluzje drewniane produkujemy z listkami, zwanymi lamelami, o szerokościach 25 i 50 mm, bambusowe – 25 mm. Pozwala to na precyzyjne dopasowanie drewnianych czy bambusowych osłon okiennych zarówno do wielkości, jak i rodzaju okien. W sytuacji, gdy mamy do czynienia z niewielkimi rodzajami przeszkleń, najlepiej jest zastosować węższe lamele (25 mm). Szersze (50 i 70 mm) wykorzystywane są w celu wykonania przesłon na dużych powierzchniach okiennych, takich na przykład jak drzwi tarasowe. Jeśli masz w domu okno o bardzo nietypowym kształcie i marzenie, by osłonić je drewnianą żaluzją, także potrafimy sprostać zadaniu. Osłony drewniane montujemy w świetle szyby, do ściany lub sufitu, w zależności od zastosowanego rozwiązania.

Co sprawia, że żaluzje drewniane są ponadczasowe?

Osłony drewniane mają swój niezaprzeczalny, naturalny urok; ich dodatkowym atutem jest trwałość, dzięki wykonaniu z najwyższej jakości materiałów, oraz estetyka. Dają możliwość precyzyjnego dawkowania ilości wpadającego do wnętrza światła, bez potrzeby ich podnoszenia, są komfortowe i łatwe w użytkowaniu, z pewnością będziesz się nimi cieszył przez wiele lat!