Rolety wolnowiszące

  • nowoczesne, funkcjonalne i estetyczne, stanowią alternatywę dla rolet w kasecie
  • dostępne w bogatym wyborze materiałów – kolorów i wzorów
  • montowane na wałkach o średnicach: 18, 25, 32, 36, 45, 50 i 65 (mm)
  • przystosowane do sterowania elektrycznego (systemy RM-25 i RM-36)

Rolety do domu – wybierz te najpiękniejsze!

Przy wyborze odpowiednich osłon okiennych najczęściej pada na rolety – są atrakcyjne cenowo, funkcjonalne i dodatkowo stylowe. Można dopasować je praktycznie do każdego wnętrza, uzyskując przyjemną dla oka aranżację. Teraz mogą być wykonane całkowicie zgodnie z życzeniami klienta w firmach specjalizujących się w produkcji osłon okiennych.

 

Najpopularniejsze rolety wolnowiszące Łódź składają się z długiego pasa tkanin, który nawinięty jest na wał. Wał ten połączony jest ze specjalnym mechanizmem pozwalającym na sterowanie roletą – można zwinąć ją całkowicie lub częściowo, uzyskując odpowiedni poziom zaciemnienia wnętrza.

Najtańsze rolety, które nazywane są także mini roletkami, nie są wyposażone w osłonę materiału nawiniętego na wał, dlatego też z czasem może ulec on zabrudzeniu. Rolety z kasetami pozwalają na skuteczniejszą ochronę i nie wyróżniają się tak bardzo na tle ramy okiennej. Mogą być także uzupełnione o boczne prowadnice, które utrzymują roletę w miejscu. Dzięki temu będzie ona pełniła swoją funkcję nawet wtedy, gdy okno zostanie uchylone. W tańszym wariancie prowadnice mogą być zastąpione żyłkami.