Markizy koszowe

Markizy koszowe należą do bardzo specyficznych zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych. Przede wszystkim uwagę zwraca ich wielofunkcyjność i nietuzinkowa estetyka. Bardzo chętnie są wykorzystywane przez właścicieli sklepów, kawiarni, restauracji, hoteli. Decyduje o tym oryginalny kształt markiz koszowych, które nadają fasadzie budynku wyjątkowego smaczku i sprawiają, że elewacja nabiera swoistego charakteru i elegancji.

Kluczowa sprawa – dobór odpowiedniej tkaniny.

Markizy koszowe najlepiej spełnią swoją funkcję zdobiącą, jeśli zostanie do ich wyprodukowania użyta właściwie dobrana tkanina. Priorytetem jest barwa, która powinna być z jednej strony uzupełnieniem elewacji, a z drugiej nośnikiem barw firmowych czy tez loga, jeśli osłania okna należące do kawiarni, sklepu, czy restauracji.

Konstrukcja wytrzymała na lata.

Markizy koszowe to zewnętrzne osłony przeciwsłoneczne, które swoją funkcję dekoracyjną i nierzadko reklamową, muszą spełniać przez szereg kolejnych lat, zatem dobrze będzie, jeśli zostaną wykonane z materiałów odpornych na działanie czasu i destrukcyjny wpływ takich czynników atmosferycznych jak wiatr, słońce czy deszcz. Dotyczy to zarówno użytej tkaniny, jak i elementów metalowych. Materiał musi być odporny na blaknięcie, tak aby nie stracił koloru po kilku sezonach, generując użytkownikom dodatkowe koszty eksploatacyjne; dobrze też, aby był pokryty impregnatem, który zabezpieczy go i sprawi, ze każdy deszcz zadziała na markizę koszową jak pralnia. Części konstrukcyjne powinny być trwałe i nie poddające się zniekształceniom w miarę użytkowania, najlepiej wykonane z aluminium, co nada im lekkości i nie obciąży całego systemu. Jego montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale z całą pewnością najlepszym dla Klienta rozwiązaniem jest oddanie instalacji markizy Łódź w ręce fachowców, co zagwarantuje właściwą jej prezentację i pracę przez długi czas.