Żaluzje Łódź – Window Devices

Rynek wykończenia wnętrz obfituje obecnie w różnorodne rozwiązania dotyczące systemów osłaniania okien. Zastosowanie żaluzji w Łodzi to pomysł nienowy, ale ciągle znajdujący rzesze zwolenników, ze względu na estetykę i funkcjonalność takiego sposobu ograniczenia dostępu do naszych pomieszczeń promieniom słonecznym i niedyskretnym spojrzeniom.

 

Najbardziej klasyczne rozwiązanie w postaci żaluzji z aluminium, które od wielu lat gości w naszych domach, a ich estetyka jest nieprzemijająca. Są postrzegane przez użytkowników nie tylko jako wciąż nowoczesne rozwiązanie, ale także niezwykle trwałe i funkcjonalne. Montaż także nie przedstawia większej trudności; bez problemu można je umieścić w różnorodnych kształtach okien, także bardzo nietypowych. Żaluzje aluminiowe oprócz tego, że chronią nasze wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem i niechcianym wzrokiem, dają także szerokie możliwości aranżacyjne. Można je kupić w różnorodnych kolorach, a właściwa pielęgnacja, która nie nastręcza większych trudności, pozwoli się nam cieszyć ich urokiem i eleganckim wyglądem przez długie lata.

Kolejną propozycją są żaluzje Łódź prezentujące się w pionie. Nazywane są także verticalami ze względu na pionowy układ poszczególnych pasów materiału, to rozwiązanie, które znajduje zastosowanie nie tylko w pomieszczeniach biurowych, ale zagościło już także na stałe w naszych domach. Pasy, z których składają się żaluzje pionowe wykonuje się z najwyższej jakości tkanin w szerokiej palecie kolorystycznej, odpornych na blaknięcie i zabrudzenia, co sprawia, że tego typu zasłona okienna jest trwała i niezawodnie spełnia swoje funkcje, w tym estetyczną, jako ciekawa dekoracja okna.

Jeśli lubimy wnętrza o ciepłej atmosferze doskonałym wyborem przy aranżacji okien będą żaluzje z drewna. Są nie tylko trwałe, ale i eleganckie; nadadzą szczególnego charakteru każdemu pomieszczeniu. Żaluzje drewniane dzięki zastosowanym mechanizmom płynnie funkcjonują, co pozwala na swobodną regulację stopnia nasłonecznienia. Można je montować w oknach wykonanych z różnego typu materiałów – instalacja nie ma wpływu na ewentualne obniżenie parametrów użytkowych okien.

Ciekawym rozwiązaniem estetycznym, jednocześnie doskonałym w utrzymaniu czystości, są plisy. Można je bez obaw prać, a same w sobie stanowią niebanalną propozycję dla osób komponujących unikalne wnętrza. Szeroka gama barw oraz wzorów, w jakich można otrzymać żaluzje plisowane, dodatkowo pozwala na ekspresję artystyczną użytkowników, tym bardziej, że materiały z jakich wykonuje się ten typ żaluzji, odznaczają się różnorodną przepuszczalnością światła słonecznego.